Onzasiąga XI edycja Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego: mieszkańcy decydują o wydaniu 7,5 mln zł

Miasto Zabrze zaprasza swoich mieszkańców do udziału w jedenastej edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Ten unikalny projekt daje obywatelom możliwość decydowania o przeznaczeniu budżetu miasta w wysokości 7,5 mln zł. Począwszy od wczoraj, aż do 23 maja, mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na inwestycje miejskie. Sukces poprzednich dziesięciu edycji Budżetu Obywatelskiego potwierdzają imponujące statystyki: zgłoszono już ponad 950 propozycji, z których wybrano i zrealizowano 215.

Zabrzanie są już przygotowani na nową rundę Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego (ZBO) 2024. To znakomita okazja do aktywnego udziału w życiu miasta i wpływania na jego rozwój. Istotne daty dla uczestników to: 22 kwietnia do 23 maja – przesyłanie wniosków, 7 sierpnia – zakończenie wstępnej weryfikacji wniosków, 28 sierpnia – ogłoszenie finalnej listy projektów do głosowania. Głosowanie rozpocznie się 9 września i zakończy 26 września, a wyniki zostaną ogłoszone 10 października.

Zabrzański Budżet Obywatelski to miejsce, gdzie pojawiają się projekty, które spełniają potrzeby praktycznie każdego mieszkańca. Poprzednie edycje przyniosły realizację takich inicjatyw jak budowa wybiegu dla psów, kortu tenisowego, skateparku, siłowni na świeżym powietrzu czy nowego boiska piłkarskiego. W tym roku na realizację zgłoszonych inicjatyw miasto przeznaczyło 7,5 mln zł, które zostaną podzielone na 21 puli dzielnicowych oraz pulę ogólnomiejską o wartości 1,1 mln zł.

Podczas poprzednich dziesięciu edycji ZBO mieszkańcy Zabrza zgłosili ponad 950 wniosków. Po przeprowadzeniu głosowania, które gromadziło ponad 203 tysiące głosów, wybrano 215 zadań do realizacji. Miasto przeznaczyło na nie w latach 2015-2023 około 53 mln zł.

Zachęcamy mieszkańców Zabrza do aktywnego udziału w wykorzystaniu funduszy z Budżetu Obywatelskiego. Pieniądze te są najlepiej wydane, ponieważ to mieszkańcy decydują, na co zostaną przeznaczone. Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, zachęca do brania spraw w swoje ręce i aktywnego udziału w kształtowaniu miasta.

W ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego realizowane są projekty odpowiadające na potrzeby mieszkańców, takie jak budowa placów zabaw, parkingów czy instalacja oświetlenia miejskiego. Prezydent Mańka-Szulik cieszy się z ciągłego zainteresowania mieszkańców i podkreśla, że każdy ma prawo wpływać na wygląd miasta.

Zgłoszenia wniosków w jedenastej edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego można składać na trzy sposoby: drogą pocztową, osobiście w Urzędzie Miejskim lub poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą na platformie ePUAP. Wnioski mogą być popierane przez mieszkańców Zabrza, którzy ukończyli 16 lat.

Dodaj komentarz