32. MedTech Meetup: Spotkanie innowatorów i przedsiębiorców technologicznych w Zabrzańskiej Arenie Biznesowej

Minionej nocy, Klub Biznesowy Arenei Zabrze stał się gospodarzem dla ponad setki osób z różnych części kraju, które zgromadziły się na 32. konferencji o nazwie MedTech Meetup. Celem tych spotkań jest twórstwo społeczności składającej się z innowatorów i biznesmenów technologicznych z całej Polski. Obfitość uczestników świadczy o skuteczności realizacji programu dla startupów pod nazwą Startup City Zabrze, który przyciąga do miasta Zabrze osoby z potencjałem do budowania nowoczesnych biznesów oraz motywuje do aktywności w tym obszarze ludzi mieszkających, pracujących czy uczących się w Zabrzu.

Podczas spotkania MedTech Meetup swoją obecność zaznaczyli przedsiębiorcy, naukowcy, medycy czy inżynierowie zainteresowani rozwojem startupów z sektora zdrowia, a także dziedzin pokrewnych medycynie. Wśród uczestników znaleźli się prezydentka miasta Zabrze – Agnieszka Rupniewska, jej zastępca – Przemysław Juroszek oraz naczelnik Biura ds. Inwestorów przy Urzędzie Miejskim w Zabrzu – Rafał Kobos.

Tego wieczoru, po raz trzydziesty drugi, spotkali się ludzie związani z tworzeniem startupów o profilu medycznym i zdrowotnym oraz dziedzinami pokrewnymi. Wśród nich byli założyciele startupów, osoby mające pomysły na nowe przedsięwzięcia, naukowcy i studenci uczelni zabrzańskich (takich jak Politechnika Śląska czy Śląski Uniwersytet Medyczny), inżynierowie, wynalazcy, inwestorzy czy przedsiębiorcy zainteresowani tematyką zdrowia i medycyny. Wydarzenia nie ominęli również goście z różnych części kraju, między innymi z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Częstochowy, Gliwic, Katowic, Białegostoku czy Szczecina.

Podczas 32. edycji MedTech Meetup organizatorzy zachęcali startupy medyczne z całej Polski do zgłaszania się do III edycji ogólnopolskiego konkursu startupowego o nazwie Mother and Child Startup Challenge. Program Startup City Zabrze po raz trzeci wspiera to przedsięwzięcie. W wygranej czekają pilotaże w kilku publicznych szpitalach na terenie naszego kraju. Rekrutacja będzie prowadzona aż do 23 czerwca. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mcsc.pl

Startup jest najczęściej młodą firmą technologiczną, której model biznesowy opiera się na produkcie bądź usłudze stworzonym na bazie innowacji technologicznej lub organizacyjnej, w zakresie oprogramowania (software) bądź rzeczy fizycznych (hardware), z cechą skalowalności. Oznacza to, że stworzony np. w Zabrzu produkt lub usługę można dostarczyć klientom z różnych krajów, czy nawet na cały świat, używając internetu dla projektów software czy globalnych kanałów dystrybucji w przypadku hardware.

Po trzydziestu dwóch spotkaniach MedTech Meetup w Zabrzu można podsumować następujące statystyki: 32 organizowane spotkania, 1829 uczestników z kraju, 109 prelegentów z Polski i zagranicy oraz 101 przeprowadzonych prezentacji.

Dodaj komentarz