34-latek na motocyklu pędził niemal dwa razy szybciej niż pozwalało na to ograniczenie prędkości

34-letni miłośnik dwóch kółek zignorował obowiązujące prawo ruchu drogowego i przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 49 km/h. W wyniku tego incydentu, stróżowie prawa z jednostki SPEED nałożyli na niego karę finansową wynoszącą 1000 złotych oraz 11 punktów karnych. Przedstawiciele policji z Zabrza ponownie podkreślają konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego, w tym dostosowania prędkości do ograniczeń oraz panujących warunków na drodze.

Tego dnia 34-latek mógł pożegnać się ze swoim prawem jazdy. W środę, około godziny 10:29, na terenie Zabrza, w okolicach ulicy Knurowskiej, funkcjonariusze jednostki SPEED zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę poruszającego się na motocyklu Suzuki. Motocyklista poruszał się z prędkością 99 km/h, mimo iż obowiązywało tam ograniczenie do 50 km/h. Taka prędkość to o wiele za dużo dla strefy zabudowanej! Gdyby motocyklista przekroczył prędkość o zaledwie 2 km/h więcej, straciłby prawo jazdy na trzy miesiące. Tym razem jednak skończyło się na mandacie oraz 11 dodatkowych punktach karnych.

– Warto pamiętać, iż nieodpowiedzialne zachowania za kierownicą, w tym przede wszystkim nadmierna prędkość, mogą prowadzić do tragicznych konsekwencji w postaci wypadków drogowych. Coraz częściej apelujemy o rozwagę, ostrożność i wyobraźnię! Jazda motocyklem to dla wielu pasjonatów źródło ogromnej radości. Najważniejsze jest jednak to, aby była ona zgodna z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, zwłaszcza tych dotyczących ograniczeń prędkości. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami – to najczęstsze powody wypadków spowodowanych przez motocyklistów – informują zabrzańscy policjanci.