50 lat pełnych nauki i wyróżnień – Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 1

W bieżącym roku, Szkoła Podstawowa nr 1 ma powód do szczególnych obchodów – świętuje półwiecze swojego istnienia. To niepowtarzalna chwila dla wszystkich związanych z tą instytucją edukacyjną, moment, który pozwala spojrzeć wstecz na bogatą historię szkoły, przypominając sobie o pokoleniach absolwentów oraz nauczycieli, którzy tu działali oraz z optymizmem spoglądać w przyszłość. W czwartek zorganizowano uroczystość jubileuszową, zaproszeni byli wszyscy: uczniowie, pedagodzy, rodzice, byli studenci oraz reprezentanci lokalnych władz samorządowych. Uczniowie dały popis swoich zdolności artystycznych, przygotowując program który zdobył gromkie brawa od zgromadzonej publiczności.

Jubileusz to także czas na podsumowania i przemyślenia dotyczące przyszłości. Pani dyrektor Ewelina Michalska-Krupa zwróciła uwagę na znaczenie uczniów i nauczycieli dla funkcjonowania szkoły. Podkreśliła, że to właśnie zaangażowanie i pasja tych ludzi sprawiają, że Szkoła Podstawowa nr 1 to miejsce nie tylko nauki, ale i rozwijania talentów, przygotowywania młodych ludzi do dorosłości. Podziękowała też tym, którzy przez lata wspierają działalność tej placówki.

Na tę wyjątkową okazję stworzono również hymn Szkoły Podstawowej nr 1. Jego premierowe wykonanie usłyszeliśmy ze sceny dzięki uczennicy szkoły, która przedstawiła go podczas uroczystości.