Sobotnia uroczystość 95-lecia zabrzańskiej dzielnicy Helenka – pełna atrakcji i pamiątek historycznych

Miniony weekend, a dokładniej sobotę 25 maja, zdominowały w dzielnicy Zabrza o nazwie Helenka obchody obchodów 95. rocznicy jej powstania. Wydarzenie, które zostało zorganizowane pod egidą Rady Dzielnicy, przyciągnęło na teren ROD Tulipan mieszkańców w różnym wieku. Dla gości przygotowano bogatą ofertę artystyczną, w której główne role odegrały dzieci z Przedszkola nr 6 i Przedszkola nr 38. Dodatkowo ciekawą interpretację legendy o Helence przedstawiła grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 30.

Wśród atrakcji dla najmłodszych znalazły się dmuchane zjeżdżalnie oraz pokazy baniek mydlanych. Były też gry i zabawy pod opieką animatora oraz konkursy z nagrodami. Maluchy miały okazję nauczyć się podstaw samoobrony za sprawą treningów prowadzonych przez trenerów z Krav Maga Unity. Dorosłych natomiast w podróż po historii Zabrza, ze szczególnym uwzględnieniem Rokitnicy i Helenki, zabrała Baszka Dziubak, prezentując swoją najnowszą książkę – „Mirabelki”. Wydarzenie nie obyło się bez stoisk z jedzeniem.

Festyn w Helence nie mógł obejść się bez wizyty lokalnych władz. Swoją obecnością uświetnili go między innymi zastępca prezydentki Zabrza Tomasz Olichwer, przewodniczący Rady Miasta Zabrze Grzegorz Olejniczak oraz radny Rady Miasta Zabrze Alojzy Cieśla. Na miejscu pojawiła się również posłanka na Sejm RP Krystyna Szumilas.