Spostrzegawczy obywatel pomaga zatrzymać pijanego kierowcę na zabrzańskim odcinku DTŚ

W Zabrzu, dzięki czujnemu obywatelowi, policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę prowadzącego samochód pod wpływem alkoholu. Kierowca, którego styl jazdy wzbudził podejrzenia, przyspieszał i gwałtownie hamował swoje auto. Obserwator, wiedząc, że prawdopodobnie mamy do czynienia z nietrzeźwym kierowcą, niezwłocznie skontaktował się z policją. To działanie jest idealnym przykładem postawy promowanej przez kampanię „Nie reagujesz-akceptujesz”.

W piątkową noc, około godziny trzeciej, dyżurny komendy w Zabrzu otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu jazdy pod wpływem alkoholu. Informacje wskazywały na zabrzański odcinek DTŚ jako miejsce naruszenia prawa. Dzięki precyzyjnemu opisowi sytuacji przez świadka, policjanci szybko namierzyli i zatrzymali podejrzane auto marki skoda na ulicy Sportowej. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u kierowcy ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Zarówno dzięki szybkiej reakcji świadka, jak i efektywnej interwencji policji, udało się uniknąć potencjalnej tragedii. Zatrzymany kierowca będzie musiał teraz odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto, sąd może wymierzyć mu co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz nakazać wpłatę nie mniej niż 5 000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Kolejnym elementem kary może być grzywna, a utrata prawa jazdy często wiąże się z utratą pracy. Samochód zatrzymanego – Skoda Superb – został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking.

Na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu można przeczytać podziękowania dla obywatela, którego czujność przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierowcy. Jego spostrzegawczość mogła zapobiec poważnemu wypadkowi drogowemu. Jego postawa, godna naśladowania, pokazuje jak ważne jest reagowanie na obserwowane nieprawidłowości.

Kampania społeczna „Nie reagujesz – akceptujesz!” nadal trwa. Dzięki współpracy obywateli z policją, można zatrzymać przestępców różnego rodzaju – od złodziei i włamywaczy, po pijanych kierowców. Komenda Miejska Policji w Zabrzu zachęca do dalszej współpracy i podziękowała za każdą informację, która pomaga poprawić bezpieczeństwo w mieście.