Szkolne podsumowanie roku 2023/2024: Refleksje dyrektorów zabrzańskich szkół podstawowych

Miniony dzień w zabrzańskim szkolnictwie został poświęcony na rozmowy dyrektorów szkół podstawowych, które miały miejsce w Ratuszu Urzędu Miejskiego. Celem spotkania było przeprowadzenie podsumowania rozwoju i działalności szkół w trakcie roku szkolnego 2023/2024.

Tym razem, omawiany rok szkolny 2023/2024, dotyczył działań w przedszkolach i szkołach podstawowych. Statystyki pokazują, że uczęszcza do nich ponad 10 000 uczniów, rozdzielonych pomiędzy 25 niezależnych placówek, pięć zespołów szkół i przedszkoli, pięć szkół specjalnych oraz sześć szkół zlokalizowanych w zespołach edukacyjnych.

Warto zauważyć, że zabrzańskie instytucje oświatowe posiadają liczne realizowane projekty i inicjatywy, które wykraczają poza standardowy program nauczania. Do najbardziej znaczących należą takie jak Festiwal Nauki w Zabrzu, Zielone Pracownie, „Naturalnie w Zabrzu”, Szkoła Młodzieżowych Liderów Profilaktyki oraz XXVI Międzynarodowy Festiwal Rysowania.

Rok szkolny 2023/2024 był również okazją do świętowania jubileuszy przez niektóre placówki. Szkoła Podstawowa nr 1 świętowała półwiecze istnienia, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Stanisława Wyspiańskiego obchodziła 40-lecie, a Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41 im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zabrzu świętowała swoje czterdzieste urodziny.

W minionym roku uczczono także ceremonię nadania imienia Małego Księcia Szkole Podstawowej Specjalnej nr 38 w Zabrzu.