Kulminacyjny punkt sezonu festiwalowego: CARBON Silesia Festival 2024 na terenie Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu

Przez ostatnie dni Zabrze stało się epicentrum muzycznego świata, kiedy to na terenie Sztolni Królowa Luiza odbył się CARBON Silesia Festival. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło entuzjastów muzyki elektronicznej nie tylko z Zabrza i okolicznych miast, ale także z różnych zakątków Polski. Poniżej prezentujemy relację z tego ekscytującego wydarzenia.

W piątek i sobotę, 14 i 15 czerwca, Zabrze tętniło energią i emocjami, dzięki mnóstwu fanów muzyki elektronicznej, skupionych na CARBON Silesia Festival. Była to już czwarta edycja tego wydarzenia, które przez lata zdążyło zdobyć sobie znaczącą popularność wśród miłośników tego gatunku muzycznego. Wydarzenie rozłożone na cztery niezależne sceny muzyczne, oferowało występy ponad 40 utalentowanych artystów zarówno z kraju, jak i ze świata, takich jak Röyksopp, Vitalic, NTO, GusGus, Goldie, Catz ‘n Dogz, Luke Alessi, Musumeci i wielu innych o imponującym dorobku artystycznym.

Lokalizacja festiwalu, odbywającego się na terenie Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, była kluczowa dla atmosfery wydarzenia, nadając mu unikalny, industrialny charakter.

Jednak CARBON Silesia Festival to o wiele więcej niż tylko muzyka. To także okazja do udziału w różnych atrakcjach towarzyszących festiwalowi. Wśród nich warto wymienić edukacyjny hub CARBON Academy, gdzie uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat produkcji muzycznej, technik miksowania czy promowania własnej twórczości. Inną ciekawą propozycją był CARBON Art Zone – strefa promująca sztukę w różnych formach (rysunku, malarstwa, rzeźby czy fotografii), której wygląd idealnie harmonizował z architekturą zabrzańskiej sztolni.

Uczestnicy mieli również możliwość połączenia zabawy przy dźwiękach muzyki elektronicznej ze zwiedzaniem muzeum! Sztolnia Królowa Luiza była otwarta dla zwiedzających w sobotę od godziny 18:00 do 21:00.