Agresywny incydent w Zabrzu: 18-latek zaatakował 15-latka butelką. Może spędzić w więzieniu do 5 lat

Nieodległe przemocowe zdarzenie wstrząsnęło mieszkańcami Zabrza. Funkcjonariusze lokalnej komendy policji interweniowali w sprawie agresywnego 18-letniego mężczyzny, który brutalnie zaatakował 15-letniego chłopaka, uderzając go butelką w głowę. Po zatrzymaniu, młody agresor trafił do aresztu policyjnego, gdzie usłyszał zarzuty związane z uszkodzeniem ciała ofiary.

Wstrząsający incydent miał miejsce we wtorkowy wieczór na jednym z boisk znajdujących się w centralnej części miasta. Policja otrzymała zgłoszenie o konflikcie, do którego doszło na wspomnianym terenie. Z relacji wynikało, że nieznany wcześniej mężczyzna podszedł do grupy osób przebywających na boisku i rozpoczął awanturę. W jej efekcie, 18-latek uderzył butelką 15-latka, powodując obrażenia na jego głowie. Funkcjonariusze, po otrzymaniu zgłoszenia, natychmiast skierowali patrol na miejsce zdarzenia i wezwali pomoc medyczną.

Podjęte przez służby czynności operacyjne szybko doprowadziły do zatrzymania agresora. 18-letniu mężczyźnie postawiono zarzut uszkodzenia ciała. Teraz sprawę rozważy sąd, a młody mężczyzna, podejrzany o brutalny atak, musi liczyć się z konsekwencjami swoich działań. W świetle prawa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.