Agresywny incydent w Zabrzu: 18-latek zadał cios 15-latkowi butelką. Za swoje czyny może otrzymać do 5 lat pozbawienia wolności

W miniony wtorek, funkcjonariusze z zabrzańskiego komisariatu zatrzymali młodego, 18-letniego chłopaka, który zaatakował 15-letniego nastolatka uderzając go butelką w głowę. Po zatrzymaniu, agresor został umieszczony w areszcie policyjnym i wysłuchany pod zarzutem uszkodzenia ciała.

Sytuacja miała miejsce wieczorem na boisku położonym w centralnej części miasta. Do służb zostało przekazane zgłoszenie o tym, że do grupki osób przebywających na boisku podszedł nieznany mężczyzna i rozpoczął awanturę. W trakcie tego zdarzenia, 18-latek zaatakował 15-latka, uderzając go butelką w głowę, co spowodowało powstanie ran na jego głowie. Na miejsce natychmiast został wezwany patrol porządkowy oraz karetka pogotowia.

Dzięki szybkim działaniom policji, udało się schwytać 18-letniego sprawcę. Po zatrzymaniu usłyszał on zarzut uszkodzenia ciała. Teraz musi odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem i w przypadku skazania, grozi mu kara do 5 lat ograniczenia wolności.