Poważny wypadek na autostradzie A4 w Zabrzu

Całkiem poważny wypadek drogowy miał miejsce w niedzielę 29 sierpnia. Do całego zajścia doszło na 319 kilometrze autostrady A4 w kierunku Gliwic. W zdarzeniu brały udział aż trzy pojazdy, a wśród lekko rannych osób znalazło się dziecko. Dziecko przetransportowano do lokalnego szpitala.

Wypadek na 319 kilometrze autostrady A4 w kierunku Gliwic

Zdarzenie drogowe z udziałem trzech samochodów osobowych spowodowało liczne utrudnienia na autostradzie w kierunku Gliwic. Przed jakiś czas droga była całkowicie nieprzejezdna. Na szczęście po chwili przybyłym na miejsce wypadku służbom porządkowym udało się przywrócić ruch drogowy przynajmniej na jednym pasie. Początkowo przejezdny był skrajny lewy pas, a dopiero po zakończeniu wszystkich czynności wyjaśniających przyczyny wypadku postanowiono udostępnić całą drogę.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przyczyną wypadku była niepoprawna zmiana pasa ruchu. W wyniku wykonania manewru w sposób niebezpieczny, kierowca samochodu marki Renault uderzył w samochód osobowy marki Citroen, a to doprowadziło do kolejnego zderzenia z samochodem osobowym marki Opel. W wyniku uderzenia kierowca Opla nie zapanował nad pojazdem i ostatecznie zatrzymał się na barierach energochłonnych.