Miasto Zabrze inwestuje w sport dzieci i młodzieży

Środki finansowe w wysokości 2 milionów złotych zostaną przeznaczone w tym roku przez władze miasta Zabrze na rozwój sportu u dzieci i młodzieży. Oficjalne dokumenty w tej sprawie zostały podpisane w miejscowym ratuszu. Pieniądze trafią m.in. do klubów oraz stowarzyszeń, które na co dzień zajmują się organizacją zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

Oficjalne spotkanie w ramach podpisania umowy o przekazaniu pieniędzy

Pieniądze w ramach dotacji trafią do przedstawicieli lokalnych klubów oraz stowarzyszeń zajmujących się organizacją wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży. Co ciekawe, takich podmiotów jest bardzo dużo, a łącznie pieniądze trafią aż do 48 podmiotów. W ramach przekazanych pieniędzy mają zostać wykonane aż 58 projekty sportowe.

W całej sprawie wypowiedziała się już Małgorzata Mańka-Szulik, a więc prezydent miasta Zabrze. Jej zdaniem przekazane pieniądze, które mają wspomóc sportowo aż około 6 tysięcy młodych ludzi z Zabrza, pomogą im osiągnąć wybitne sukcesy na miarę najlepszych sportowców.

Do kogo trafią pieniądze z dotacji?

Łączna suma aż 2 milionów złotych przekazanych na sportowy rozwój u dzieci i młodzieży z Zabrza to naprawdę spora suma. Pieniądze trafią jednak aż do 48 podmiotów, które następnie dzięki pozyskanym funduszom będą mogły organizować różnego rodzaju sportowe projekty. Jakie podmioty dokładnie otrzymały pieniądze z budżetu miasta?

Wśród podmiotów, które otrzymają część środków z miastowego dofinansowania znalazły się chociażby Fundacja Górnika Zabrze, która zorganizuje sportowe szkolenie oraz XXI turniej starszych juniorów imienia Ernesta Pohla, Stowarzyszenie Aktywne Zabrze, które zorganizuje darmowe zajęcia rekreacyjno-sportowe dla dzieci i młodzieży, czy też Uczniowski Klub Sportowy Szach Mat z Zabrza. Tutaj zorganizowane zostanie szachowe szkolenie, a także rozgrywki szachowe.

Oprócz tego pieniądze trafią również do Młodzieżowego Klubu Sportowego Zaborze Zabrze, a także Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Pogoń 1945 Zabrze. Podmiotów, które otrzymają wsparcie finansowe jest łącznie 48. Oznacza to, że w najbliższym roku dzieci i młodzież z Zabrza naprawdę będą mieli co robić jeśli chodzi o aktywność sportową.