Nastolatka została potrącona na ulicy Donnersmarcka w Zabrzu

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło najprawdopodobniej na przejściu dla pieszych w Zabrzu. W piątek, dnia 15 lipca doszło do potrącenia nastolatki w wieku 14 lat. Niestety stat nastolatki określany jest jako ciężki. Musiała ona zostać szybko przetransportowana do szpitala za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W momencie, gdy na miejscu zdarzenia, a więc na ulicy Donnersmarcka pojawili się medycy, to 14-latka nie była przytomna.

W jaki sposób doszło do tego niebezpiecznego wypadku?

Zdarzenie, do którego doszło w piątek, dnia 15 lipca miało miejsce mniej więcej o godzinie 14:00 na przejściu dla pieszych na ulicy Donnersmarcka. Na ten moment śledczy starają się ustalić dokładne okoliczności tego zdarzenia. Mówi się, że do zdarzenia doszło w momencie, gdy nastolatka znajdowała się na przejściu dla pieszych. Jednak podobno niektórzy świadkowie twierdzą, że 14-latka nagle wbiegła na ulice wyłaniając się spoza innego samochodu. Na ten moment policjanci zbierają materiał dowodowy i starają się ustalić ostateczną wersję wydarzeń.

14-latka przetransportowana śmigłowcem LPR

Niestety, ale potrącona nastolatka nie wyszła najlepiej z całej tej sytuacji. Od razu po zdarzeniu była nieprzytomna i w takim też stanie znajdowała się po przybyciu na miejsce ratowników medycznych z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Oczywiście śmigłowce LPR zawsze są w gotowości w każdej części kraju – ostatnio Lotnicze Pogotowie Ratunkowe interweniowało w Kwidzynie. Szybko została ona przetransportowana do szpitala. Na ten moment nie znamy również bardziej szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia nastolatki.