Kolejne osoby zatrzymane w związku z działaniem grupy, która oszukiwała ludzi metodą „na policjanta”

Na terenie miasta Zabrze od dłuższego czasu funkcjonowała grupa osób, która wyłudzała pieniądze i kosztowności metodą „na policjanta”. Od pewnego czasu policjanci z województwa świętokrzyskiego i województwa śląskiego prowadziły działania, które miały rozbić grupę przestępczą. Zatrzymanych udało się schwytać w Zabrzu.

Zatrzymanie osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej

Funkcjonariusze zatrzymali kolejne osoby, które są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Funkcjonariuszom, którzy prowadzili śledztwo udało się ustalić tożsamość osób, do których mieszkań weszli policjanci w środę, dnia 5 października. Na miejscu zabezpieczono m.in. gotówkę i biżuterię. Oprócz tego na miejscu znaleziono telefony, które przestępcy wykorzystywali podczas całego procederu oszustwa. Dwóch zatrzymanych usłyszała już zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Oprócz tego kolejny z mężczyzn w wieku 42-lat usłyszał zarzut kierowania grupą przestępczą.

Skuteczne śledztwo świętokrzyskich i śląskich policjantów

Śledztwo w tej sprawie trwało od dłuższego czasu. Policjanci krok po kroku docierali do kolejnych osób, które brały udział w tej grupie przestępczej. Przypomnijmy, że w lipcu zatrzymano osoby, które były odpowiedzialne za odbieranie gotówki od osób, które zostały oszukane. Oni odpowiedzialni byli także za dalszy przepływ skradzionych kosztowności, które krążyły po osobach zamieszanych w cały proceder i należących do grupy.