W Zabrzu ponownie pojawił się Park Miliona Świateł

Drugi rok z rzędu w Zabrzu pojawił się Park Miliona Świateł. Można więc ponownie udać się do malowanej światłem baśniowej krainy rodem z „Królowej Śniegu”. Po raz pierwszy w tym roku można pojawić się tutaj już od dnia 9 listopada. Z kolei atrakcja dostępna będzie aż do 26 lutego 2023 roku.

Park Miliona Świateł w Zabrzu

Atrakcja świetlna została zamontowana na terenie Leśnego Kąpieliska w Zabrzu. Zwiedzający mogą więc udać się na ten teren i podziwiać baśniową krainę. Teraz, który jest dość duży (instalacje zamontowano na 220 000 metrach kwadratowych). Warto dodać, że w regionie i okolicach nie ma drugiej tak dużej atrakcji tego typu. Łącznie do stworzenia tego nietypowego i wyjątkowego klimatu wykorzystano aż 100 instalacji. Wszystkie potrzebne do realizacji części i akcesoria zostały przewiezione do Zabrza aż 12-stoma tirami. Z tego powstało aż 16 specjalnych stref scenograficznych. Z kolei przy stworzeniu tego miejsca pracowało aż 120 osób. To pokazuje jak dużym przedsięwzięciem jest wykonana instalacja świetlna w postaci Parku Miliona Świateł.

Kryzys a dekoracje świetlne

W ostatnim czasie pojawiło się sporo opinii mieszkańców, którzy twierdzili, że taka atrakcja w obecnym czasie nie jest dobrym pomysłem. Wszystko za sprawą aktualnego kryzysu energetycznego. Okazuje się jednak, że dekoracje zastosowane w Parku Miliona Świateł wykorzystują najnowocześniejszą technologię eko-LED. Dzięki temu pobór prądu jest bardzo mały. Mówi się, że zapotrzebowanie w Parku Miliona Świateł odpowiada zapotrzebowaniu w energię 3 płyt indukcyjnych. Poza tym sama atrakcja ma mieć również skrócony czas działania. Będzie czynna jedynie od środy do niedzieli. Warto dodać, że w Olsztynie iluminacje świąteczne mają zostać wyłączone. Oczywiście z powodu szukania oszczędności przez władze miasta.