Próba oszustwa poprzez zmianę naklejek w sklepie w Zabrzu

W ostatnim czasie widać już wzmożony ruch w galeriach handlowych oraz w sklepach. Wszyscy zaczęli robić zakupy świąteczne. Taki wzmożony okres zakupowy powoduje, że niestety zwiększa się także ilość oszustw. Do takiej próby ostatnimi czasy doszło w jednym ze sklepów na terenie Zabrza. Mężczyzna w wieku 40 lat próbował dokonać oszustwa poprzez zamianę naklejek z ceną.

Próbował kupić zabawkowego drona w cenie miski

Sytuacja z ostatnich dni pokazuje, że ludzie mogą mieć różne pomysły i sposoby na próbę oszustwa podczas robienia zakupów. Zatrzymany mężczyzna próbował kupić drona zabawkowego w cenie miski. Wszystko za sprawą tego, że po prostu przekleił on nalepkę z ceną.

Cala akcja jest zakończyła się fiaskiem. 40-letniego mężczyznę ujęli ochroniarze i wezwali policję z Zabrza. Mężczyzna od samego początku zwrócił uwagę ochroniarzy, ponieważ zachowywał on się w pewien sposób dziwnie.

Zmiana nalepek sprawiła, że mężczyzna nabył droższy produkt w cenie o 165 złotych niższej. Ochroniarze zatrzymali jednak mężczyznę po jego wyjściu za linię kas, jednak jeszcze przed samym wyjściem ze sklepu. Mężczyzna był pijany, a w jego organizmie w tamtym momencie znajdowało się ponad dwa promile alkoholu. Za swoje zachowanie mężczyzna może trafić do więzienia nawet na okres 8 lat. Wszystko za sprawą tego, że zmiana metek na produktach traktowane jest przez prawo w Polsce jako oszustwo.