Tragiczne wydarzenie w Zabrzu: 31-latka spadła z dziewiątego piętra

We wtorek, w mieście Zabrze, na ulicy Sobieskiego, doszło do poruszającego zdarzenia. 31-letnia kobieta niestety straciła życie, wypadając z okna położonego na dziewiątym piętrze budynku. Pomimo natychmiastowej reakcji służb ratunkowych, nie udało się jej uratować. Pierwsze ustalenia policji sugerują, że w tragicznej sytuacji nie brały udziału osoby trzecie.

W tą feralną wtorkową noc, dokładnie 22 sierpnia, o godzinie 19:49 dyżurny oficer Policji otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która nieszczęśliwie spadła z okna mieszkania znajdującego się przy ulicy Sobieskiego 4B w Zabrzu. Jak najszybciej wysłano na miejsce wszystkie dostępne jednostki służb ratunkowych. Według początkowych wniosków policjantów prowadzących śledztwo, 31-letnia kobieta spadła z wysokości dziewiątego piętra.

Śledczy z grupy dochodzeniowo-śledczej biorących udział w zdarzeniu, na czele z technikiem kryminalistyki oraz prokuratorem, wykluczyli na początkowym etapie śledztwa udział osób trzecich – taką informację podał aspirant Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Pomimo wielkich starań ratowników medycznych, nie udało się przywrócić do życia tragicznie zmarłej kobiety. Śmierć nastąpiła na miejscu zdarzenia. W czasie trwania akcji ratunkowej, dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników, ruch na ulicy Sobieskiego został zablokowany. Policja nadal prowadzi badanie okoliczności tego tragicznego incydentu.