Przemiana Parku Hutniczego – od odnowy terenu do stworzenia nowych atrakcji

Obecnie, w Parku Hutniczym, toczy się szereg prac mających na celu przemianę tego miejsca i przywrócenie mu dawnego blasku. Zbędne powierzchnie betonowe i asfaltowe zostały już usunięte, co otworzyło drogę do rozpoczęcia prac ziemnych. Prace te nadal trwają i są wykonywane równolegle z pewnymi działaniami instalacyjnymi.

Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, wyjaśnia, że oprócz odrestaurowania terenu najstarszego parku w Zabrzu, zlokalizowanego przy ulicy Mikulczyckiej, zaplanowano również szereg dodatkowych udogodnień. Mieszkańcy będą mogli korzystać z wodnego placu zabaw, boisk do gry, siłowni na świeżym powietrzu, miejsc przeznaczonych do grillowania oraz skateparku, którego oczekiwała młodzież.

W ramach odnowy parku planowany jest montaż pergoli, ławek i leżaków oraz koszy na odpady i stojaków na rowery. Przewiduje się również budki dla ptaków i owadów oraz replikę poidełka Neptuna. Projekt uwzględnia oświetlenie parku i uzupełnienie istniejącego ogrodzenia betonowego dwoma nowymi furtkami. Wykonawcą prac jest Zakład Remontowo-Budowlany „PLAST-BUD” Mariusz Dawidowski, który został wybrany za pośrednictwem publicznego przetargu.

Inwestycja jest finansowana ze środków pochodzących z Funduszy Norweskich. Według planów prace renowacyjne powinny być zakończone do listopada bieżącego roku.

Dodaj komentarz