Tragiczna sobota na drogach Śląska: w wyniku dwóch poważnych incydentów drogowych, ruch na autostradzie A1 został utrudniony

W ostatnią sobotę miesiąca sierpnia, tj. 26 dnia tegoż miesiąca, na terenie Zabrza doszło do niefortunnego zdarzenia drogowego. Konkretnie chodzi o kolizję, w której uczestniczyły dwa pojazdy – samochód osobowy oraz auto dostawcze. Skala zdarzenia była tak duża, że konieczne stało się przewiezienie wszystkich zaangażowanych w wypadek osób do szpitala.

Szczegóły zdarzenia podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. Zgodnie z ich informacjami, kolizja miała miejsce o godzinie 12:24 przy ulicy Pod Borem w Zabrzu. W samochodzie osobowym znajdowały się trzy osoby, natomiast w samochodzie dostawczym – jedna. Łącznie cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań diagnostycznych – informuje WCZK.

Jednak to nie jedyna tragedia, która rozegrała się na śląskich drogach w tę sobotę. Dodatkowo, około godziny 16:53, zjazd z autostrady A1 na trasę S1 w okolicach Pyrzowic został całkowicie zablokowany. Powodem tego była sytuacja awaryjna – pożar autokaru. Mimo to, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało, że nikt nie odniósł obrażeń. Normalny ruch na drodze został przywrócony około godziny 20:10.

Dodaj komentarz