Niezawodny nos Kodiego: czujny pies wykrył substancje niedozwolone w przesyłce

Pies o imieniu Kodi, służący jako wierny asystent funkcjonariuszom Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, odnotował kolejne osiągnięcie w swojej służbie. Tym razem Kodi, dzięki swojej wyjątkowej zdolności do węszenia, zdołał rozpoznać obecność nielegalnych substancji ukrytych w żelkach. Co ciekawe, paczka zawierająca te produkty została wysłana ze Stanów Zjednoczonych.

Pracownicy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach przeprowadzili kolejną kontrolę przesyłek pocztowych w Węźle Ekspedycyjno-Rozdzielczym (WER) w mieście Zabrze. Podczas tej kontroli towarzyszył im golden retriever o rudobrązowej sierści – Kodi. Jak podaje Izba Administracji Skarbowej w Katowicach, dzięki swojemu precyzyjnemu węchowi, Kodi zidentyfikował obecność substancji odurzających w jednej z przesyłek nadanych ze Stanów Zjednoczonych.

Nieoczekiwanym odkryciem było znalezienie 49 foliowych torebek pełnych żelek w paczce. Wyróżniającym elementem na tych opakowaniach był motyw graficzny przedstawiający trójkąt z liściem konopi oraz ostrzeżenie o obecności substancji THC. Przesyłka była przygotowana dla odbiorcy z miasta Częstochowy.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Izbę Administracji Skarbowej w Katowicach, specjalistyczne testy potwierdziły obecność substancji THC w składzie żelek. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1 kg tych produktów. Z powodu podejrzenia naruszenia przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, cała przesyłka pocztowa razem z jej zawartością została skonfiskowana i zabezpieczona na potrzeby postępowania karnego.

Warto dodać, że Śląski Urząd Administracji Skarbowej przestrzega: konsekwencje przywozu środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej mogą być bardzo surowe, a mianowicie wysoka grzywna i nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz