Rekordowa petycja dotycząca przyszłości Górnika Zabrze

Sebastian Dziębowski, pełniący obowiązki zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zabrzu, zainicjował petycję, której treść złożył do urzędu miasta w piątek 25 sierpnia. Własnym zdaniem, jest to największa petycja w historii Zabrza, skupiająca się na przyszłości lokalnego klubu piłkarskiego Górnik Zabrze.

Jak tłumaczy Dziębowski, celem petycji jest zwrócenie uwagi władz miasta na konieczność bezzwłocznego podjęcia działań zmierzających do sprzedania większościowego pakietu akcji spółki Górnik Zabrze S.A. Inicjatywa ta wynikła z faktu wyrażonego zainteresowania zakupem klubu ze strony prywatnych inwestorów. Dodatkowo, mieszkańcy Zabrza oczekują świeżej energii w zarządzie klubu, co umożliwi Górnikowi walkę o najwyższe cele oraz odciążenie budżetu miasta od konieczności ciągłego dofinansowania klubu – dodaje radny.

Jak się okazuje, 4500 osób poparło stworzoną przez radnego petycję, podpisując ją po jej złożeniu w poprzedni piątek. Pierwszy dzień zbierania poparcia odbył się 18 czerwca podczas turnieju „Zaborze Cup 2023”.

Ponadto, Zabrzańska Inicjatywa Społeczna przeprowadziła wcześniej e-referendum na temat przyszłości klubu. Od 19 do 30 czerwca w głosowaniu wzięło udział 1913 mieszkańców. Na pytanie, czy Górnik Zabrze powinien zostać sprzedany, aż 95,1% respondentów odpowiedziało twierdząco. Tylko nieliczni, bo 4,9% badanych uważało, że zarządzanie klubem powinno pozostać w rękach miasta.

Sebastian Dziębowski kończy swoje wystąpienie apelem do Prezydent miasta: „Szanowna Pani Prezydent, liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku. Tak samo jak dawniej miasto uratowało klub dzięki współpracy z firmą Allianz, tak teraz prosimy Panią o podjęcie decyzji sprzedaży Górnika odpowiednim inwestorom. To oni mogą umożliwić klubowi walkę o zdobycie piętnastej gwiazdki w swojej historii.”