Spektakularne przejęcie narkotyków w Jastrzębiu-Zdroju

Działania sił porządkowych na terenie Jastrzębia-Zdroju doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn zaangażowanych w handel narkotykami. Policjanci ujęli parę podejrzanych, 33-latka i 35-latka, przy czym w ich posiadaniu znajdował się ponad kilogram płynnej amfetaminy. Z tej ilości można by było wyprodukować aż 4 kilogramy narkotyku.

Zarzuty stawiane przez prokuraturę obu mężczyznom obejmują posiadanie oraz wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Skutkiem tego będzie trzymiesięczny areszt, co oficjalnie potwierdziła komenda policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Akcja była efektem współpracy między Centralnym Biurem Śledczym Policji z Kielc oraz kryminalnymi z Jastrzębia-Zdroju. Obaj podejrzani zostali zatrzymani na ulicy Rybnickiej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie funkcjonariusze przechwycili ich z pojemnikiem zawierającym substancję będącą płynną amfetaminą. Dodatkowo, podczas przeszukania mieszkania 35-latka, mundurowi odkryli także marihuanę.

Za posiadanie dużej ilości środków odurzających 35-latek ma szansę otrzymać karę do 10 lat pozbawienia wolności. Kolejnym zarzutem jest wprowadzenie do obrotu substancji zabronionych, za co 33-latek ryzykuje nawet 12 lat więzienia. Obaj mężczyźni zostali aresztowani decyzją sądu.

Śledztwo pozostaje otwarte na dalszy rozwój, z uwagi na konieczność sprawdzenia, kto dostarczył narkotyki podejrzanym i gdzie miały one trafić – podkreślają stróże prawa.