Zatrzymanie dwóch mężczyzn w Zabrzu za brutalny atak maczetą

W Zabrzu doszło do aresztowania dwóch mężczyzn w wieku 26 lat, którzy stali za brutalnym atakiem maczetą na swojego znajomego. Incydent miał miejsce na ulicy Męczenników Majdanka. Motywem przestępstwa była chęć wymuszenia spłaty długu oraz próba odcięcia ofiary od kontaktu z jego dawną partnerką.

Informacja o agresywnym incydencie na ulicy Męczenników Majdanka dotarła do policji od samego poszkodowanego. Zrelacjonował on, że padł ofiarą uderzeń maczetą, jakie przeprowadzili koledzy jego byłej dziewczyny. W wyniku napaści otrzymał rany w obszarze głowy i karku. Na szczęście, pomimo ich powagi, nie zagrażały one bezpośrednio jego życiu. Bezpośrednią przyczyną ataku był domniemany dług w wysokości 5 tysięcy złotych, który 42-letni mieszkaniec Zabrza miał posiadać wobec jednego z sprawców. Dodatkowo, jeden ze sprawców po zatrzymaniu wyjaśnił, że celem była także próba zmuszenia 42-latka do zerwania wszelkich kontaktów ze swoją byłą towarzyszką.

Obu aresztowanym postawiono już zarzuty. Będą oni musieli stawić czoła konsekwencjom swojego działania przed sądem. Usłyszą zarzut pobicie w celu wymuszenia zwrotu długu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.