Policjanci z Zabrza przeprowadzili akcję „Bezpieczny pieszy”

Podczas działań, które miały miejsce we wtorek w Zabrzu, funkcjonariusze miejscowej komendy policji skupili swoje siły na akcji o nazwie „Bezpieczny pieszy”. Podczas patrolów, mundurowi nie tylko obserwowali kierujących i ich stosunek do pieszych, ale także zwracali uwagę na same zachowania pieszych pod kątem przestrzegania zasad ruchu drogowego.

Akcja miała za cel przypomnienie zarówno kierowcom jak i pieszym o konieczności respektowania przepisów ruchu drogowego. Policjanci podkreślali, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze spoczywa na ramionach wszystkich uczestników ruchu. Tylko łącząc przestrzeganie przepisów z rozsądkiem i rozwagą, możemy uniknąć tragicznych wypadków prowadzących do kalek lub nawet śmierci.

Podczas tej edycji „Bezpieczny pieszy”, stróże prawa ujawnili aż 41 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Najczęściej były to przypadki przechodzenia przez jezdnię w miejscach, gdzie jest to zabronione.

Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni pamiętać o przestrzeganiu zasad, zwłaszcza piesi. Muszą oni dbać o swoje bezpieczeństwo, gdyż w razie zdarzenia drogowego z udziałem samochodu, to oni są najbardziej narażeni na utratę zdrowia lub życia.

Dodaj komentarz