Kosztowna lekcja dla młodego kierowcy w Zabrzu: mandat i utrata prawa jazdy

W Zabrzu, 19-letni kierowca zdecydował się na ryzykowną jazdę, łamiąc przepisy ruchu drogowego i przekraczając dozwoloną prędkość w strefie zabudowanej aż o 50 km/h. Jego brawurowa jazda skutkowała nałożeniem na niego surowych konsekwencji – musiał zapłacić wysoki mandat i został pozbawiony uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres trzech miesięcy. Lokalne siły policyjne podkreślają wagę przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz dostosowywania tempo jazdy do obecnych warunków na drodze.

Podczas rutynowej kontroli drogowej, która miała miejsce w niedzielę na ulicy imienia Charlesa de Gaulla, funkcjonariusze zatrzymali młodzieńca za kółkiem BMW. Nieodpowiedzialny kierowca nie tylko znacznie przekroczył ograniczenie prędkości, ale również zaryzykował bezpieczeństwem innych uczestników ruchu drogowego, próbując wyprzedzić inny pojazd na przejściu dla pieszych. Mierząc prędkość młodego kierowcy, aparat rejestrujący wskazał 102 km/h, podczas gdy maksymalna dozwolona prędkość w tym miejscu wynosi 50 km/h. Za te wykroczenia nieodpowiedzialny 19-latek został ukarany mandatem w wysokości 3000 zł oraz pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące.

Podkreślając niebezpieczeństwo nadmiernej prędkości, policjanci przypominają, że takie postępowanie na drodze może doprowadzić do poważnych, a nawet tragicznych w skutkach wypadków. Apelują więc o ostrożną i odpowiedzialną jazdę. Bezpieczeństwo na drogach powinno być dla każdego kierowcy najważniejszym priorytetem.