Piłkarski Turniej Niepodległości: Zmagania na większą skalę

Rok temu, około 700 sportowców wzięło udział w 24-godzinnym Piłkarskim Turnieju Niepodległości. Tegoroczna odsłona tego wydarzenia zapowiada się jednak na znacznie większą skalę. W planach jest rywalizacja około 60 zespołów piłkarskich, które będą zmagać się ze sobą nieprzerwanie przez dwie doby.

Do końca października trwają zapisy na ten sportowy maraton, który będzie miał miejsce w hali MOSiRu w Zabrzu od 10 do 11 listopada. Turniej nie tylko umożliwi zawodnikom różnych kategorii wiekowych sprawdzenie swoich umiejętności na boisku, ale także stanie się doskonałą okazją do uczczenia symbolicznej daty – 11 listopada, dnia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czwarta edycja turnieju rozpocznie się 10 listopada o godzinie 14:00 i potrwa do 17:00 dnia następnego. Zgłoszenia drużyn składających się z 12 graczy można przesyłać do Akademii Górnika Zabrze aż do końca października.

Podczas poprzedniej edycji rywalizacji, która trwała pełne 24 godziny, na boisku pojawiło się blisko 700 uczestników reprezentujących ponad 50 zespołów. Nie tylko grali oni w piłkę nożną, ale również mieli okazję spróbować swoich sił w teqballu.

Organizowany od kilku lat 24-godzinny Piłkarski Turniej Niepodległości cieszy się coraz większym uznaniem zarówno wśród młodszych, jak i starszych zawodników. Potwierdza to tegoroczna rekordowa liczba zgłoszeń drużyn – aż 60! Zmagania odbędą się w dziewięciu kategoriach wiekowych, w tym także dla oldbojów i gości.

W programie przewidziano również pokaz teqballa z udziałem polskich medalistów Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, a po ceremonii zakończenia zaplanowano koncert rockowego zespołu ze Słowacji – Milano. Na uczestników czekają także różne atrakcje dodatkowe, jak dmuchańce czy mobilne boisko.

Dodaj komentarz