Otwarcie Parku Miliona Świateł w Zabrzu – magiczne miejsce dla całej rodziny

26 października w Zabrzu miało miejsce uroczyste otwarcie Parku Miliona Świateł. Urząd Miejski zachęca do odwiedzenia tego miejsca, które zamieniło się na okres jesienno-zimowy w niesamowitą krainę światła. W tym roku najmłodsi miłośnicy opowieści o Alicji w Krainie Czarów będą mogli podziwiać instalacje inspirowane tą klasyczną bajką. Niezwykłe świetlne aranżacje będzie można zobaczyć aż do 14 lutego 2024 roku.

Projektanci Parku przygotowali atrakcje z myślą o rodzinach z dziećmi i seniorach, którzy chcieliby spędzić czas z wnukami w Magicznej Krainie Alicji. Goście będą mogli przenieść się w bajkowy świat poprzez 16 stref scenograficznych z ponad 200 osobnymi iluminacjami. Całe przedstawienie jest oświetlone milionem kolorowych i energooszczędnych diod LED. Jedną z głównych atrakcji jest labirynt o powierzchni powyżej 500 metrów kwadratowych, w którym ukryte są dodatkowe świetlne rzeźby.

W bieżącym sezonie wprowadzono modyfikacje dotyczące sprzedaży biletów. Wycofano bilety datowane, dzięki czemu nieprzewidziane okoliczności lub niepogoda nie staną na przeszkodzie w odwiedzeniu Parku i cieszenia się zakupionymi wcześniej biletami.

Park Miliona Świateł jest otwarty każdego dnia tygodnia, z wyjątkiem poniedziałków, w godzinach od 17:00 do 21:00. Kasy biletowe działają od 16:00 do 20:00. Możliwy jest także zakup biletów przez stronę internetową Park Miliona Świateł, gdzie można również znaleźć dodatkowe informacje na temat atrakcji oferowanych przez Park. Zaś jego lokalizacja to teren Kąpieliska Leśnego przy ulicy Srebrnej 10 w Zabrzu. Liczne atrakcje będzie można podziwiać aż do 14 lutego przyszłego roku.

Dodatkowym punktem programu są zaplanowane na dwa dni – 28 października i 4 listopada – pokazy laserowe. Będą one miały miejsce co godzinę na terenie parku, co niewątpliwie doda uroku tej magicznej miejscowości.

Dodaj komentarz