Reorganizacja ruchu drogowego w Zabrzu podczas Dnia Wszystkich Świętych 2023

Początek listopada, okres intensywnego ruchu na polskich drogach, staje się wyzwaniem dla wielu kierowców. Ludzie z całego kraju podróżują, aby odwiedzić groby swoich najbliższych. W obliczu tych wyzwań, Policja w Zabrzu podjęła inicjatywę reorganizacji ruchu drogowego. Planowane zmiany mają miejsce od 31 października do 1 listopada 2023 roku, a dotyczą obszarów w pobliżu cmentarzy.

Nie jest tajemnicą, że ilość samochodów na drogach gwałtownie wzrasta podczas Dnia Wszystkich Świętych. Polacy licznie udają się na cmentarze, co niestety często prowadzi do dużych korków i innych problemów komunikacyjnych w tych obszarach. W odpowiedzi na te utrudnienia, zabrzańska Policja zaprojektowała nową organizację ruchu drogowego. Nowe rozwiązania mają obowiązywać przez dwa dni, konkretnie w miejscach lokalizacji cmentarzy.

Zabrzańska Komenda Policji przekazuje szczegółowe informacje o planowanej reorganizacji: „Zmiany w organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy zostaną wprowadzone podczas nocy z poniedziałku na wtorek, czyli z 30/31.10.2023 roku, i będą miały zastosowanie aż do północy dnia 1.11.2023 roku”.

Na dodatek, miasto udostępnia dodatkowy parking dla osób odwiedzających cmentarz przy ulicy Płaskowickiej. Parking jest zlokalizowany na ulicy Wolności 416.

Dodaj komentarz