Zabrzański Ogród Botaniczny kończy sezon

Jesień na stałe wpisała się już w krajobraz naszych ogrodów, parków i lasów. Wszystkie barwy tej pory roku można podziwiać tylko jeszcze dziś podczas spacerów ścieżkami Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu. Ogród będzie dostępny dla zwiedzających od 10:00 do 18:00.

Pod kątem różnorodności zgromadzonej przez lata kolekcji flory, ogród botaniczny w Zabrzu stanowi najbogatszy zestaw roślin na Górnym Śląsku, charakteryzujący się unikalnym profilem ekologicznym, zdrowotnym i naukowym. Znajduje się tu około 5000 egzemplarzy drzew i krzewów (około 200 gatunków), a także obszerna kolekcja roślin pochodzących niemal ze wszystkich stref klimatycznych. Ogród jest podzielony na część botaniczną, odwołującą się do stylu francuskich ogrodów, oraz część parkową z placem zabaw, terenami gospodarczymi i szklarniami. W 2004 roku na jego terenie założono Rosarium, które zostało obsadzone 2500 różami w 64 odmianach.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Miejskiego Ogrodu Botanicznego, który o tej porze roku olśniewa bogactwem barw typowych dla złotej, polskiej jesieni.