Politechnika Śląska prezentuje swoje możliwości podczas Dnia Otwartego w Zabrzu

22 listopada to data, kiedy to Politechnika Śląska na terenie Zabrza organizuje swój Dzień Otwarty. Wydarzenie to przeszło istotną transformację – zamiast jednego spotkania, które miało miejsce co roku w kwietniu, uczelnia zdecydowała się na cykl spotkań odbywających się na poszczególnych kampusach. – Wyjaśnia Dr hab. inż. Jarosław Brodny, prof. PŚ., Kierownik Katedry Inżynierii Produkcji. Do tej pory odbyły się już takie spotkania w Gliwicach i Katowicach, a 29 listopada odbędzie się kolejne w Rybniku. Szkoły średnie mają niepowtarzalną okazję, aby lepiej poznać bogatą ofertę edukacyjną Politechniki Śląskiej.

Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej w Zabrzu to wydarzenie zorganizowane w dwóch wydziałach uczelni znajdujących się przy ulicy Roosevelta 40. Podczas tego dnia, można zapoznać się z ofertą Wydziału Organizacji i Zarządzania oraz Wydziału Inżynierii Biomedycznej – oba te wydziały znajdują się na terenie Zabrza. Dodatkowo, dostępne są stoiska prezentujące ofertę pozostałych wydziałów Politechniki Śląskiej zlokalizowanych w Gliwicach, Katowicach i Rybniku. Przedstawiciele studentów oraz naukowców z Politechniki Śląskiej są na miejscu, aby opowiadać o poszczególnych kierunkach studiów i odpowiadać na wszelkie pytania.

– W tym roku już od listopada chcemy zapraszać młodych ludzi, żeby zobaczyli, jak wygląda nasza oferta edukacyjna. Chcemy pokazać, że warto studiować kierunki techniczne. Wykształcenie techniczne ma przyszłość i chcemy pokazać, że można zostać youtuberem, ale lepiej zostać inżynierem – mówi Krzysztof Gronowicz, dyrektor Centrum Promocji i Komunikacji Politechniki Śląskiej.

Dodatkowo, uczelnia planuje zorganizować wiosną kolejne spotkania otwarte, tym razem pod nazwą Open Lab Day. Wtedy to laboratoria szkolne zostaną otwarte dla publiczności, a wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zobaczyć jak wygląda praktyczna strona nauki na Politechnice Śląskiej.

Dodaj komentarz