Aspirant sztabowy Jordan Kowalczyk z Zabrza, uczestnikiem VIII Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływania Otyliada

Aspirant sztabowy Jordan Kowalczyk z Zabrza, wykazał się niezwykłą kondycją i pływacką zdolnością, biorąc udział w VIII Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływania, znanym pod nazwą 'Otyliada’. Jedno z największych wyzwań pływackich w kraju, trwający 12 godzin maraton, pozwolił mu na pokonanie dystansu ponad 32 kilometrów. Przełożyło się to na osiągnięcie imponującego wyniku, który umieścił go na 28. miejscu spośród wszystkich 1232 zawodników. Jest to powód do ogromnych gratulacji!

Zdjęcia dokumentujące ten wyjątkowy wyczyn przedstawiają Jordan Kowalczyka podczas zawodów pływackich oraz certyfikat potwierdzający jego udział w Otyliadzie.

W tej edycji konkurencji Otyliada, zawody pływackie odbyły się równocześnie na 35 różnych pływalniach rozmieszczonych po całej Polsce. Rozpoczęły się one o godzinie 18:00 w sobotę 18 listopada i kontynuowane były aż do godziny 6:00 następnego dnia. Kowalczyk reprezentował basen w Paniówkach, gdzie udało mu się osiągnąć dystans 32 kilometrów i 100 metrów. Wynik ten zapewnił mu 4. miejsce na pływalni Paniówki oraz 28. miejsce w skali całego kraju.

Na basenie w Paniówkach, rywalizacja była wyjątkowo zacięta – aż 6 zawodników z tego obiektu pokonało dystans ponad 30 kilometrów, co nie zdarzyło się na żadnej innej pływalni w Polsce podczas tych zawodów. Wysoki poziom rywalizacji utrzymywał się do ostatniej sekundy maratonu. Zasługujące na uznanie osiągnięcie Jordana Kowalczyka, to dowód na jego sportowy zapał i zdolności pływackie.