Sprawca brutalnego napadu na ulicy Pułaskiego w Zabrzu aresztowany

Siły porządkowe z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zareagowały na alarmujący sygnał, doprowadzając do aresztowania podejrzewanego o przestępstwo rozbójnicze mężczyzny w wieku 47 lat. Wg. śledczych, ten mieszkaniec Zabrza, wspólnie ze swoją towarzyszką – kobieta ta również jest związana z tym incydentem – zaatakował i okradł innego zabrzanina, 40-latka. Został on potem oskarżony o ten czyn, a sąd zdecydował zmienić jego status na tymczasowo aresztowany – na trzy miesiące. Jeżeli zostanie skazany, grozi mu teraz wyrok do 15 lat pozbawienia wolności.

Napkad miał miejsce 13-go października tego roku. Począwszy od tej daty, detektywi z Zabrza intensyfikowali swoje działania, mające na celu identyfikację i aresztowanie sprawców tego aktu przemocy. Pierwszą osobą, która została ujęta w tym kontekście była 36-letnia kobieta zamieszkująca Zabrze, o której pisaliśmy wcześniej w kontekście zarzutów o napaść nożem na sąsiada, a wcześniej o rozboju.

Policja ujęła teraz 47-letniego wspólnika tej kobiety. Zarzuty wobec niego sformułowano już i we wtorek Sąd Rejonowy w Zabrzu podjął decyzję o nałożeniu na niego środków zapobiegawczych, co zaowocowało tymczasowym aresztowaniem mężczyzny.

Dodaj komentarz