42-latek z Zabrza podejrzany o domowe przemoc wobec żony i córki grozi mu do 5 lat więzienia

Mieszkaniec Zabrza, w wieku 42 lat, który miał być sprawcą przemocy domowej wobec swojej żony i córki, może zostać skazany na karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna, który dopuszczał się aktów przemocy zarówno fizycznej jak i psychicznej w stosunku do swojej 41-letniej małżonki oraz nieletniej latorośli, został zatrzymany przez siły policyjne. W wyniku decyzji prokuratury, podejrzany obecnie jest pod dozorem oraz ma wydany nakaz niemożności zbliżania się i komunikowania z poszkodowanymi osobami.

Mężczyzna, pomimo bycia pod wpływem alkoholu, regularnie wszczynał awantury z żoną i córką od września bieżącego roku, co skłoniło ofiary do zgłoszenia incydentów policji. Oficer prasowy policji z Zabrza, młodszy aspirant Sebastian Bijok, potwierdził, że zadaniem policyjnej jednostki z Zabrza było zebranie dowodów na działalność agresora.

Za czyny znęcania się psychicznego i fizycznego mieszkańca Zabrza, sąd postawił zarzuty. Wprowadzony został również policyjny dozór, co oznacza, że mężczyzna musi regularnie meldować się w lokalnej jednostce policji przez cały czas trwania procedur sądowych.

Młodszy aspirant Sebastian Bijok dodał, że podejrzany ma także nałożony zakaz zbliżania się do ofiar oraz musi opuścić ich miejsce zamieszkania. Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.