Dwa pokolenia złodziei zatrzymane po kradzieży akumulatorów i form do wafli

W jednym z garaży doszło do przestępstwa, które nie pozostało bez odpowiedzi strony ścigającej. Funkcjonariusze z pierwszego komisariatu policji, którego siedziba znajduje się na ulicy 3 Maja numer 53 w Zabrzu, zdołali ująć dwóch mężczyzn w wieku 25 i 55 lat. Sprawcy niedawno dopuścili się włamania do garażu, skąd zagarnęli nie tylko akumulatory, ale również specjalistyczne formy cukiernicze, służące do pieczenia popularnych wafli.

Pech chciał, że zaniepokojony właściciel zgłosił incydent policji, opisując dodatkowo, jak ujrzał obu mężczyzn na ulicy Sienkiewicza. Jak podał pokrzywdzony, sprawcy przemieszczali się z wózkiem pełnym skradzionych przedmiotów. Wskazówki pokrzywdzonego były na tyle precyzyjne, że funkcjonariusze policyjni natychmiast udali się we wskazane miejsce.

Jak się okazało, poszukiwani znaleźli schronienie na terenie punktu skupu złomu. Tam też zostali zaskoczeni przez przybyłą patrolówkę. Złodzieje nie mieli szans na ucieczkę i zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Następnie przewieziono ich do policyjnej celi dla osób zatrzymanych.

Teraz to sąd będzie decydował o dalszym losie tych nieszczęśników. W myśl prawa polskiego, za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.