W Zabrzu trwa policyjna akcja "Bezpieczny Pieszy" – szczególne kontrole zarówno dla kierowców, jak i pieszych

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Zabrzu realizują dzisiaj na terenie miasta specjalne działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Mają one na celu głównie zwrócenie uwagi na to, jak kierowcy odnoszą się do pieszych. Jednak w ramach dzisiejszych działań, policjanci starają się także szczególnie dokładnie sprawdzać, czy piesi przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Przekroczenie linii przejścia dla pieszych. Policjanci z Zabrza nie zapominają o codziennych kontrolach drogowych, ale równocześnie regularnie organizują różnorodne akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jednym z takich zaangażowań jest kampania „Bezpieczny Pieszy”, której kolejną edycję zabrzańscy stróże prawa prowadzą od rana. Celem tych działań jest przede wszystkim zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pieszych, dlatego też policjanci intensywnie kontrolują, czy osoby poruszające się na piechotę respektują przepisy ruchu drogowego.

Zachęcamy zarówno pieszych, jak i kierowców do zwracania szczególnej uwagi na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajcie, że odpowiednie zachowanie, połączone z zdrowym rozsądkiem i ostrożnością, to klucz do uniknięcia poważnych wypadków i utraty życia. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, bez wyjątku, są odpowiedzialni za zapewnienie bezpiecznej podróży dla siebie i innych.