Decyzja sądu: 33-latek osadzony w areszcie śledczym na trzy miesiące za przemoc domową

Niedawno policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który przez najbliższe trzy miesiące będzie przebywać w areszcie śledczym. To wynik decyzji podjętej przez sąd, który postanowił tymczasowo aresztować oskarżonego. Powodem takiego działania były ciężkie zarzuty – psychiczne i fizyczne znęcanie się nad partnerką. Za taki czyn, sprawcy może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna, nie pierwszy raz stawał się sprawcą tak poważnego przestępstwa. Jak wynika z pozyskanych informacji, od ponad roku znęcał się nad swoją 31-letnią towarzyszką życia.

Działania podejrzanego mieszkańca miały miejsce głównie w stanie nietrzeźwości lub po zażyciu narkotyków. Podczas tych incydentów, atakujący bił kobietę, groził jej śmiercią i niejednokrotnie przykładał nóż do jej gardła. Szereg aktów przemocy został przerwany dzięki interwencji sił policyjnych.

Policja apeluje i przypomina, że w każdej sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia związanej z przemocą domową, pierwszym krokiem powinno być skorzystanie z numeru alarmowego 112. Jego operatorzy z Centrum Powiadamiania Ratunkowego niezwłocznie kierują otrzymane zgłoszenia do dyżurnych jednostek Policji odpowiednich dla miejsca zdarzenia czy miejsca pobytu osoby, która potrzebuje pomocy.

Dodaj komentarz