Zaplanowane rozpoczęcie budowy dwóch nowych stacji kolejowych w Zabrzu

Zarządcy miasta Zabrze podjęli decyzję o powiększeniu komunikacji miejskiej poprzez budowę dwóch dodatkowych przystanków na linii kolejowej Bytom-Zabrze-Gliwice. Ta inwestycja umożliwi w przyszłości podróżowanie bezpośrednimi połączeniami pociągowymi pomiędzy Zabrzem a lotniskiem w Pyrzowicach. Wykonawcy odpowiedzialni za realizację tego projektu już zostali wybrani.

Przejście do praktycznej fazy projektu planowane jest na czerwiec, z zaplanowanym ukończeniem inwestycji do końca bieżącego roku. Pierwsza konferencja dotycząca budowy odbyła się w zabrzańskim ratuszu. Przystanek „Zabrze Północ” znajdzie swoje miejsce w pobliżu DK88, gdzie planowane jest utworzenie kolejnego centrum przesiadkowego – dokładniej przy skrzyżowaniu ulic Mikulczyckiej i Przystankowej.

Drugi przystanek, nazwany „Zabrze Maciejów”, powstanie w okolicy stacji BP, niedaleko ulicy Wolności. Zabrzeńska sieć kolejowa, dzięki tym nowym inwestycjom, stanie się znacznie bardziej dostępna dla mieszkańców miasta, przyczyniając się do poprawy jakości komunikacji miejskiej.