Przez napaść na seniora, zabrzański rozbójnik trafia za kraty

Niedawno, konkretnie 18 lipca 2023 roku, doszło do brutalnego napadu na starszą kobietę. W miejskim budynku w Zabrzu przy ulicy Goethego, 86-letnia kobieta została napadnięta przez lokalnego mieszkańca. Napastnik, 43-latek z Zabrza, obserwował swoją ofiarę, a następnie skutecznie ją zaatakował, gdy ta weszła do miejscowej klatki schodowej.

W wyniku przestępstwa, mężczyzna przewrócił staruszkę, kopnął ją w brzuch i ukradł jej torebkę. Wnętrze torebki skrywało kwotę 7000 złotych. Od chwili zdarzenia, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu podjęli intensywne działania mające na celu identyfikację i zatrzymanie sprawcy tego brutalnego czynu.

Po nieustępliwej pracy operacyjnej, policjanci byli w stanie zidentyfikować i zatrzymać 43-latka. Jak się okazało, mężczyzna nie był dla nich obcym. W jego przeszłości widnieją liczne wpisy dotyczące przestępstw przeciwko mieniu oraz przestępstw z użyciem przemocy.

W wyniku postępowania, napastnik został postawiony przed sądem i usłyszał zarzuty. Wobec niego Sąd Rejonowy w Zabrzu nałożył środek zapobiegawczy w formie tymczasowego aresztowania. Teraz rozbójnikowi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz