Sukces zabrzańskiej policji: w ciągu tygodnia zatrzymano 18 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości

W Zabrzu, od początku obecnego tygodnia, funkcjonariusze miejscowej komendy policyjnej zatrzymali aż 18 jednostek, które do tej pory umiejętnie omijały wymiar sprawiedliwości. Wśród osób zatrzymanych znaleźli się ci poszukiwani za pomocą listów gończych, nakazów doprowadzenia, jak również ci, którzy zniknęli w celu uniknięcia ustalenia ich miejsca zamieszkania. Dzieje się tak dzięki niewzruszonej determinacji stróżów prawa z Zabrza – to oni sprawiają, że osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości nigdy nie mogą poczuć się bezpieczne.

Zdjęcie przedstawia emblemat zabrzańskiej jednostki policji oraz parę kajdanek. Funkcjonariusze służby porządkowej z Zabrza codziennie podejmują działania mające na celu ujęcie osób, które świadomie unikają kontaktu z organami ścigania i sądami, starając się w ten sposób ominięć konsekwencje swoich czynów. Wielu z tych, którzy są poszukiwani na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia, często zmieniają miejsce swojego pobytu. Ukrywają się u znajomych, krewnych czy udają bezdomnych. Przyczyny są różnorodne – od obawy o karę pozbawienia wolności do nieopłaconych grzywien, które mogą wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Mimo to, wszelkie próby ukrycia i uniknięcia konsekwencji są daremne. Tylko w tym tygodniu zabrzańscy policjanci zatrzymali 18 takich jednostek.

Każdego dnia do komendy wpływają nowe nakazy doprowadzeń i listy gończe. Na ich podstawie policjanci przystępują do działań poszukiwawczych. Zadaniem śledczych jest ustalenie miejsca przebywania poszukiwanych i ich zatrzymanie. Policja musi działać skutecznie i szybko reagować na każdą nową informację. Często liczą się minuty. Wiedzą o tym doskonale policjanci wyspecjalizowani w poszukiwaniach, którzy na co dzień zajmują się ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości. To jednak nie znaczy, że tylko oni zatrzymują poszukiwanych – często zdarza się, że ci „wpadają” podczas rutynowych kontroli drogowych czy typowych interwencji.

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą listą osób poszukiwanych. Informacje na ich temat można przekazać anonimowo za pośrednictwem internetu, korzystając z zakładki „Zgłoś miejsce pobytu poszukiwanego”.