Służby policyjne z Zabrza i Katowic przejmują kolejne nielegalne maszyny do gier hazardowych

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach powiększyli swój dorobek, przechwytując jeszcze więcej nielegalnych automatów do gier hazardowych. Te machiny były zlokalizowane w jednym z lokali w sercu miasta. Właścicielom tych konfiskowanych maszyn grozi teraz 3 lata więzienia.

Podczas operacji przeprowadzonej we wtorek, oficerowie zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, zarówno z zabrzańskiej Komendy Miejskiej jak i Wojewódzkiej Komendy w Katowicach, otrzymali informacje o potencjalnej obecności nielegalnych automatów do gier hazardowych w jednym z lokali usytuowanych w centrum miasta. W odpowiedzi na te informacje, udało im się zabezpieczyć aż 6 takich urządzeń. Obecnie prowadzą śledztwo, którego celem jest ustalenie rozmiarów strat finansowych, które poniósł Skarb Państwa na skutek nielegalnej działalności tego salonu gier. Osoby prowadzące gry losowe bez odpowiedniego zezwolenia lub koncesji mogą zostać ukarane karą do 3 lat pozbawienia wolności i surową grzywną.

Warto zauważyć, że firmy oferujące nielegalne gry hazardowe często twierdzą, że ich maszyny to automaty zręcznościowe. Coraz częściej nazywają je „Quizomatami”, czyli automatami, które rzekomo sprawdzają wiedzę gracza za pomocą quizów. Twierdzą, że nie ma w nich elementu losowości, co niemal zawsze okazuje się nieprawdą. W praktyce są to zwykłe automaty do gier, które oprócz punktów zdobywanych za odpowiednią kombinację wirtualnych bębnów lub kart, zawierają elementy testujące wiedzę. Nie jest jednak wymagana specjalistyczna wiedza do udzielenia odpowiedzi na pytanie, które umożliwi kontynuowanie gry na automacie. Dodatkowy element związany z wiedzą ma na celu zamaskowanie prawdziwej natury gier hazardowych prowadzonych na tych maszynach.

Dodaj komentarz