III Konferencja Edukacyjno-Profilaktyczna odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury: "Czy współczesne technologie są wsparciem czy zagrożeniem dla komunikacji interpersonalnej i zdrowia emocjonalnego?"

Nie tak dawno, dokładnie przedwczoraj, w Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowano trzecią edycję Konferencji Edukacyjno-Profilaktycznej. Wydarzenie to nosiło tytuł „Współczesne technologie – wsparcie, czy zagrożenie dla komunikacji interpersonalnej i zdrowia emocjonalnego”. Zgromadzeni uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w szeregach wykładów prowadzonych przez zaproszonych ekspertów na ten temat. Głównym punktem obrad były zarówno dobre, jak i złe aspekty nowoczesnych form komunikacji, takich jak internet, telefony komórkowe czy media społecznościowe, w kontekście interakcji międzyludzkich.

Konferencja była również okazją do wręczenia nagród zwycięzcom rodzinnego konkursu plastycznego pod nazwą ”Zamiast multimediów wybieram…”. Ten ciekawy projekt był realizowany przez przedszkola z Zabrza, które pracowały nad projektem o nazwie „Kraina Emocji”.

Na liście zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele lokalnego samorządu. Wśród nich byli m.in. Jan Pawluch, dyrektor Biura Prezydenta Miasta Zabrze; Łucja Chrzęstek-Bar, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze; Ewa Wolnica, naczelniczka Wydziału Oświaty w Urzędzie Miejskim w Zabrzu oraz Urszula Koszutska, radna Sejmiku Województwa Śląskiego i dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu.

Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przygotowano specjalny program, który obejmował przedstawienie i warsztaty z sensoplastyki.

Dodaj komentarz