Program Ograniczenia Niskiej Emisji: Zmieniamy źródło ciepła na bardziej ekologiczne

Podkreślamy możliwość, jaką mają właściciele domów jednorodzinnych, w zakresie ubiegania się o wsparcie finansowe na wymianę węglowych systemów grzewczych na bardziej przyjazne dla środowiska. Oferta ta jest dostępna dzięki Programowi Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE).

Zachęcamy te osoby, które złożyły swoje podania w ramach PONE w przeszłości i nie dokonały jeszcze wymiany ich przestarzałych węglowych systemów grzewczych, aby skorzystały z dostępnych funduszy na przestawienie się na ogrzewanie gazowe, biomasę lub ekogroszek.

Chcielibyśmy również poinformować, że rekrutacja do programu PONE jest ciągle otwarta. Każdy, kto zdecyduje się teraz na zmianę swojego źródła ciepła, może otrzymać dofinansowanie wynoszące nawet do 8100 zł dla kotłów gazowych oraz do 5700 zł dla innych opcji. Przewiduje się, że realizacja projektów będzie miała miejsce w pierwszym kwartale 2023 roku. Warto jednak zauważyć, że jeśli ktoś chce zamienić swój węglowy system grzewczy na gazowy, jego budynek musi mieć dostęp do sieci gazowej.

Aby ubiegać się o dofinansowanie, należy złożyć wniosek w Wydziale Ekologii Urzędu Miejskiego w Zabrzu (ul. Wolności 286, II piętro) od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania. Wnioski są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Zabrzu lub bezpośrednio w Wydziale Ekologii.