Operacja "Bezpieczny pieszy" przeprowadzona przez policję Zabrza: kontrola zachowania kierowców i pieszych

W ostatni czwartek, na ulicach Zabrza, miejscowa policja przeprowadziła operację pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Celem działań mundurowych było skoncentrowanie uwagi na interakcjach między kierowcami a pieszymi, oraz obserwowanie, czy osoby poruszające się pieszo przestrzegają zasad ruchu drogowego.

Na jednym ze zdjęć widoczny jest radiowóz policyjny parkujący przy przejściu dla pieszych. W związku z tym, znów kierujemy apel zarówno do pieszych, jak i kierowców! Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, połączone z odpowiedzialnością i rozwagą, to najskuteczniejsze środki prewencji przed wypadkami drogowymi, które mogą prowadzić do kalectwa albo nawet śmierci. O bezpieczeństwo na drogach powinni dbać wszyscy użytkownicy – zarówno kierowcy, jak i piesi.

Podczas czwartkowej operacji „Bezpieczny pieszy”, zabrzańscy policjanci odnotowali 24 wykroczenia popełnione przez pieszych, głównie przechodzenie przez jezdnię w miejscu, gdzie jest to zabronione. Dodatkowo, funkcjonariusze zarejestrowali 49 wykroczeń kierowców, z których większość dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości w pobliżu przejść dla pieszych.

Dodaj komentarz