Spotkanie chórów szkół muzycznych I stopnia z terenu śląskiego w Zabrzu

Zeszłego czwartku, w murach Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. S. Moniuszki w Zabrzu, odbył się Festiwal Chórów. To niezwykłe wydarzenie gromadziło talenty młodych wykonawców reprezentujących szkoły muzyczne I stopnia na terenie całego Śląska. Festiwal ten nie tylko dawał możliwość demonstrowania zdolności artystycznych uczniom, ale również stanowił doskonałą przestrzeń do wymiany doświadczeń i integracji środowiska muzycznego.

Pod hasłem „muzyka, talent i wymiana doświadczeń!” na estradzie Sali Koncertowej w zabrzańskiej szkole pojawili się przedstawiciele chórów z różnych miast regionu. Uczestnicy przybyli między innymi z Katowic, Dąbrowy Górniczej, Tarnowskich Gór, Jaworzna, Bytomia, Cieszyna, Będzina oraz Częstochowy. Nie mogło oczywiście zabraknąć gospodarzy – chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. S. Moniuszki z Zabrza. Występ lokalnej grupy pod batutą Barbary Gajek-Kraska, przy muzycznym wsparciu Michała Mazanka, obejmował wykonanie czterech utworów. Cały spektakl obserwowała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Festiwal dobiegł końca wykładem skierowanym do dyrygentów, noszącym tytuł „Chór dziecięcy I stopnia – wyzwanie współczesnej edukacji muzycznej”.

Dodaj komentarz