Rozwój sektora mieszkalnego w Helenka: 64 nowe mieszkania gotowe do wynajęcia

Położona w dzielnicy Helenka, kompleks nowoczesnych budynków mieszkalnych jest na skraju swojego otwarcia. W sumie 64 rodziny otrzymają szansę na zamieszkaniu w tych świeżo wybudowanych obiektach, które oferują szereg udogodnień takich jak wiaty rowerowe czy stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Za niedługo aż cztery nowe budynki mieszkalne zlokalizowane przy ulicach Niepokólczyckiego 33, 33A, 35, 35A będą dostępne dla najemców. Te budynki są efektem współpracy między miastem a Zarządem Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwem Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., które umożliwiły powstanie domów dla 64 rodzin. Każdy z tych czteropiętrowych budynków będzie mógł pomieścić 16 rodzin, które mogą wybrać dwu- lub trzypokojowe mieszkanie do wynajęcia. Ale to nie koniec – inwestycja uwzględnia również nowy plac zabaw, parking na 90 aut, cztery wiaty rowerowe i dwa punkty ładowania dla pojazdów elektrycznych.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ZBM-TBS Zabrze, te nowo wybudowane obiekty mają doskonałą lokalizację. W bliskim sąsiedztwie znajdują się placówki edukacyjne, gabinety lekarskie, restauracje, przystanki komunikacji miejskiej, ścieżki rowerowe oraz lasy. Dodatkowym atutem jest łatwy dostęp do autostrady A1 oraz dróg krajowych nr 78 i nr 94.

„Jesteśmy dumni, że konsekwentnie rozwijamy budownictwo mieszkaniowe w Zabrzu, współfinansując powstawanie nowych mieszkań. Nasze dotychczasowe projekty, takie jak osiedla przy ulicach Trocera i Żywieckiej oraz budynek mieszkalny przy ulicy Żeromskiego 45, cieszyły się dużym zainteresowaniem. To świadczy o tym, że ludzie chcą mieszkać w Zabrzu”, stwierdziła Małgorzata Mańka-Szulik na swoim profilu na portalu społecznościowym.

Dodaj komentarz