Zabrzańskie uroczystości z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrze, wraz z Łucją Chrzęstek-Bar, przewodniczącą Rady Miejskiej w Zabrzu, i współpracującymi radnymi serdecznie zapraszają mieszkańców do wspólnego świętowania Narodowego Święta Konstytucji. Szczególnym momentem tych jubileuszowych obchodów będzie msza święta w intencji Ojczyzny. Uroczysta liturgia odbędzie się 3 maja, w środę, punktualnie o godzinie 11:00, w zabrzańskim Kościele pod wezwaniem św. Anny.

Po zakończeniu nabożeństwa, na placu przykościelnym, tuż pod tablicą upamiętniającą „Tych, co grobów nie mają”, zostaną złożone kwiaty i wieńce. Następnie, o godzinie 12:30, na terenie przyległych do kościoła ogrodów parafialnych rozpocznie się piknik w klimacie świątecznym.

W dalszej części dnia, o godzinie 16:00, w ramach uroczystości związanych ze Świętem Konstytucji 3 Maja, Miejski Ogród Botaniczny przy ulicy J. Piłsudskiego 60 stanie się miejscem plenerowego koncertu. Wystąpi tam Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą dyrygenta Henryka Mandrysza.

Dodaj komentarz