23-latek podał dane poszukiwanego kolegi w nadziei na uniknięcie kary

Na Placu Krakowskim w Zabrzu, funkcjonariusze z Komisariatu I Policji próbowali zatrzymać mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym. Ten 23-letni mieszkaniec Zabrza, który miał do odbycia rok pozbawienia wolności, zobaczył się twarzą w twarz z prawem i podjął decyzję o ucieczce. Niestety dla niego, jego plan nie powiódł się i został zatrzymany. W desperackiej próbie zmylenia policjantów, podał im dane swojego znajomego, twierdząc, że to jest jego prawdziwe nazwisko. Nie był jednak świadomy irracjonalności swojego ruchu – osoba, której dane podał, była również poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości.

Na dodatek wygląd 23-latka nie zgadzał się z wyglądem osoby, której dane podał. Zmuszony do zmierzenia się z konsekwencjami swoich działań, mężczyzna zdecydował ostatecznie przekazać swoje prawdziwe dane. Kolejny raz próbując uniknąć kary za swoje przestępstwa, znalazł się w policyjnym areszcie.

Policja w Zabrzu codziennie dokłada wszelkich starań, aby zapewnić, że osoby, które mają obowiązek odbycia kary pozbawienia wolności, będą zobowiązane do jej wykonywania. Często te osoby ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości, ignorując listy gończe czy nakazy odbycia kary. W takim przypadku zabrzańscy policjanci podejmują różne działania w celu ustalenia ich miejsca pobytu i zatrzymania ich. Niektóre z tych poszukiwań mogą trwać kilka godzin, a inne nawet kilka lat. Osiągnięcie tego celu jest często utrudnione przez krewnych i znajomych przestępców, którzy pomagają im ukrywać się.

Dodaj komentarz