Końcowe spotkanie sezonu Górnika Zabrze z Puszczą Niepołomice: podsumowanie w zdjęciach i filmach

Na meczu Górnika Zabrze z Puszczą Niepołomice, który był ostatnim spotkaniem sezonu, zgromadziło się niemal 20 tys. kibiców. To właśnie na tym meczu mogli oni po raz ostatni w obecnym sezonie dopingować drużynę pod wodzą Jana Urbana na ich własnym stadionie. Doświadczenie to dodatkowo uwiecznione zostało na zdjęciach oraz w nagraniach filmowych przedstawiających pirotechniczną oprawę meczu.

Był to siedemnasty mecz Górnika Zabrze rozegrany na własnej arenie i prawdopodobnie ostatnia okazja dla fanów, aby zobaczyć w akcji takich zawodników jak Boris Sekulic, Dani Pacheco czy Paweł Olkowski. Umowy tych zawodników z klubem nie zostaną bowiem przedłużone. Pacheco występował na boisku jedynie przez 20 minut, po czym opuścił je ze względu na otrzymaną czerwoną kartkę.

Mecz z Puszczą przyciągnął na trybuny blisko 20 tys. kibiców, którzy jak zwykle stanowili gwarant niesamowitej atmosfery. Do Zabrza przybyło również około 300 fanów Puszczy, którzy liczyli na to, że ich drużyna podejmie decydujące działania w celu utrzymania się w PKO Ekstraklasie. W wyniku zadymienia spotkanie musiało jednak zostać chwilowo przerwane.

Po wznowieniu meczu Górnik stracił gol oznaczający utratę dwóch punktów i zanotował piąty remis u siebie w bieżącym sezonie. Do tej pory drużyna odnotowała dziewięć zwycięstw i trzy porażki. Utrata tych punktów praktycznie wyklucza jednak możliwość zdobycia medalu…

Podczas meczu Górnik Zabrze – Puszcza Niepołomice padły gole strzelone przez Adriana Kapralika (35 min.) dla Górnika i Jakuba Bartosza (79 min.) dla Puszczy, a wynik końcowy brzmiał 1:1. Piłkarze Górnika to Bielica, Sekulić, Triantafyllopoulos, Janicki, Janża, Pacheco, Rasak, Kapralik, Podolski, Ennali i Musiolik pod kierownictwem trenera Jana Urbana. Drużynę Puszczy tworzyli z kolei: Zych, Cracun, Wojcinowicz, Sołowiej, Koj, Walski, Serafin, Revenco, Hajda i Yakuba pod wodzą trenera Tomasza Tułacza. Żółte kartki otrzymali Janża, Hyun, Firley i Majchrzak, a czerwone Pacheco i Thiago. Spotkanie sędziował Karol Arys ze Szczecina. Mecz obejrzało 19 552 widzów.