Policja w Zabrzu zatrzymuje pijanego kierowcę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

Kiedy policjanci z Zabrza dokonali kontroli drogowej 57-letniego mężczyzny, odkryli, że ma on w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ale to nie koniec problemów tego kierowcy. Okazało się, że mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, samochód, którym się poruszał, nie przeszedł obowiązkowych badań technicznych. Za te przewinienia grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się w czwartek, kiedy na Komendę Policji wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy nissana poruszającym się ulicą Wolności. Sprawne działanie zabrzańskich mundurowych przyniosło szybkie rezultaty – kierowca został namierzony i natychmiast zatrzymany. Nieodparte wrażenie nietrzeźwości potwierdziło badanie alkomatem, które wykazało zawartość alkoholu przekraczającą 1,5 promila. Następnie policjanci ustalili jeszcze dwie kluczowe informacje: 57-letni mieszkaniec Zabrza był objęty zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydanym przez Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej w kwietniu poprzedniego roku, a jego samochód nie był sprawny technicznie.

W związku z tymi zdarzeniami, zabrzańska policja przypomina o konieczności czujności i apeluje do wszystkich świadków, aby informowali o każdym przypadku nietrzeźwych kierowców. Nawet anonimowe zgłoszenia pod numerem alarmowym 112 mogą uratować życie. Pijany kierowca to nie tylko zagrożenie dla samego siebie, ale również dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.