Motocyklista zignorował ograniczenie prędkości: grzywna wyniosła 1000 zł, a liczba punktów karnych – 11

Do poważnego naruszenia przepisów ruchu drogowego doszło w terenie zabudowanym, gdzie 34-letni motocyklista pokonał dozwoloną granicę prędkości o 49 kilometrów na godzinę. Został on ukarany przez policjantów z grupy SPEED grzywną w wysokości 1000 złotych i dodatkowo obciążony 11 punktami karnymi. Funkcjonariusze policji w Zabrzu ponownie wezwali do przestrzegania bezpiecznej jazdy i dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

W środku tygodnia, dokładnie w środę o godzinie 10:29 na ulicy Knurowskiej w Zabrzu, patrol policyjny grupy SPEED przeprowadził kontrolę drogową 34-letniego mężczyzny, który poruszał się na motocyklu marki Suzuki. Jego prędkość była zdecydowanie za wysoka – licznik wskazywał 99 km/h tam, gdzie obowiązywało ograniczenie do pięćdziesięciu. Gdyby motocyklista jechał zaledwie o 2 km/h szybciej, prawo jazdy zostałoby mu odebrane na okres trzech miesięcy. W tym przypadku, kierowca został ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 11 punktów karnych.

Ostrzegamy, że ryzykowne zachowania na drodze, takie jak nadmierna prędkość, mogą prowadzić do katastrofalnych wypadków. Kierując się zasadą ostrożności i rozwagi, apelujemy ponownie o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pomimo radości płynącej z jazdy motocyklem, najważniejsza jest zgodność z obowiązującymi przepisami prawa, zwłaszcza tych dotyczących ograniczeń prędkości. Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, niebezpieczne wyprzedzanie oraz nieutrzymywanie bezpiecznej odległości między pojazdami są głównymi przyczynami wypadków drogowych spowodowanych przez motocyklistów.